Track & Field

2021 MID-SOUTHERN CONFERENCE GIRLS TRACK & FIELD CHAMPIONSHIP

Determined during MSC Meet on 5/11/21 (5:30 pm) at Corydon Central High School

Photo Finish Timing, LLC – Contractor License Hy-Tek’s MEET MANAGER 11:26 PM 5/11/2021 Page 1
2021 Girls Mid Southern Conference – 5/11/2021
Corydon Central High School
Results
Event 1 Girls 4×800 Meter Relay
===============================================================================
9:24.46 STAN
School Seed Finals
===============================================================================
Finals
1 Corydon Central High School 10:23.60 10:16.00 Hand Timed
1) Valdivieso, Erika 9 2) Armstrong, Emily 12
3) Gunther, Emily 12 4) Applegate, Addison 9
2 Silver Creek High School 10:40.00 10:18.00 Hand Timed
1) Dablow, Anna 12 2) Wesley, Kenzie 10
3) Odle, Isabel 11 4) Wright, Anna 12
3 Charlestown High School 10:38.00 10:32.00 Hand Timed
1) Mccoy, Jessica 10 2) Mccoy, Jacqueline 10
3) Kinser, Kaylee 9 4) Hawkins, Laney 10
4 Salem High School 11:59.00 12:20.00 Hand Timed
1) Ezzell, Katie 12 2) Harris, Ivy 10
3) Kemp, Halle 11 4) Stephens, Hailey 9
5 Scottsburg High School 12:34.78 12:28.00 Hand Timed
1) Foster, Becki 10 2) Schmidt, Allie 11
3) Foster, Emily 10 4) Arney, Vicki 10
6 Austin High School 13:10.35 13:25.00 Hand Timed
1) Allen, Kendra 11 2) Hall, Erin 10
3) Hall, Megan 9 4) Ousley, Evelynn 9
7 Brownstown Central High School 14:10.00 14:17.00 Hand Timed
1) Lokey, Tori 9 2) East, Kelis 9
3) Stuckwisch, Madison 10 4) Covert, Chloe 11
Event 2 Girls 100 Meter Dash
==================================================================================
12.27 STAN
Name Year School Seed Prelims H#
==================================================================================
Preliminaries
1 Steele, Lyric 9 Charlestown 12.60 12.95Q 3
2 Jeter, Mckenna 11 Eastern High 12.59 12.98Q 2
3 Schilmiller, Madison 10 Corydon Cent 12.50 13.16Q 1
4 Holbrook, Jayda 9 Charlestown 12.80 13.05Q 2
5 Elder, Sarah 11 Silver Creek 13.00 13.61Q 1
6 Newsome, Raven 9 Silver Creek 12.90 14.18Q 3
7 Brown, Sidney 10 Salem High School 13.30 13.70q 1
8 Walker, Jasmine 12 Clarksville 13.84 14.01q 2
9 Lucas, Olivia 11 Scottsburg H 13.61 14.09 2
10 Knight, Chastity 10 Corydon Cent 14.06 14.17 2
11 Bennitt, Abigail 10 Brownstown C 14.15 14.57 1
12 Busick, Matison 11 Scottsburg H 13.80 14.71 3
13 Trueblood, Elizabeth 9 Eastern High 13.59 15.15 3
14 Gladden, Emily 9 Austin High School 15.25 15.48 3
15 Hugg, Emma 9 North Harris 15.00 15.57 1
16 Cox, Kiar 11 North Harris 15.67 16.13 2
17 Stuckwisch, Madison 10 Brownstown C 15.60 17.80 3
18 Boggs, Makala 9 Austin High School 17.88 18.03 1
Photo Finish Timing, LLC – Contractor License Hy-Tek’s MEET MANAGER 11:26 PM 5/11/2021 Page 2
2021 Girls Mid Southern Conference – 5/11/2021
Corydon Central High School
Results
Event 2 Girls 100 Meter Dash
===============================================================================
12.27 STAN
Name Year School Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Jeter, Mckenna 11 Eastern High 12.98 12.85
2 Steele, Lyric 9 Charlestown 12.95 12.87
3 Schilmiller, Madison 10 Corydon Cent 13.16 13.19
4 Holbrook, Jayda 9 Charlestown 13.05 13.19
5 Elder, Sarah 11 Silver Creek 13.61 13.76
6 Brown, Sidney 10 Salem High School 13.70 13.95
7 Newsome, Raven 9 Silver Creek 14.18 14.42
8 Walker, Jasmine 12 Clarksville 14.01 14.47
Event 3 Girls 100 Meter Hurdles
==================================================================================
15.00 STAN
Name Year School Seed Prelims H#
==================================================================================
Preliminaries
1 Day, Natalie 12 Silver Creek 17.40 17.25Q 1
2 Whitfield, Payton 11 Eastern High 17.10 17.80Q 2
3 Grady, Katelyn 11 Silver Creek 17.19 18.26Q 2
4 Thompson, Camryn 10 Brownstown C 17.10 18.30Q 1
5 King, Anneiah 9 Charlestown 18.83 18.54Q 1
6 Love, Jocelyn 9 Brownstown C 18.55 18.88Q 2
7 Laaz, Nathalie 10 Corydon Cent 19.40 19.58q 2
8 Parrish, Gabby 10 Clarksville 20.29 19.84q 1
9 Dry, Jaymee 11 Salem High School 19.70 20.56 1
10 Wise, Katie 10 North Harris 20.65 21.13 2
11 Hasan, Mastoura 9 Charlestown 22.37 21.30 2
12 Cockerill, Averie 11 Salem High School 21.30 21.75 2
13 Hall, Erin 10 Austin High School 21.59 23.64 1
Event 3 Girls 100 Meter Hurdles
===============================================================================
15.00 STAN
Name Year School Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Grady, Katelyn 11 Silver Creek 18.26 16.83
2 Day, Natalie 12 Silver Creek 17.25 17.41
3 Whitfield, Payton 11 Eastern High 17.80 18.05
4 King, Anneiah 9 Charlestown 18.54 18.18
5 Thompson, Camryn 10 Brownstown C 18.30 18.33
6 Love, Jocelyn 9 Brownstown C 18.88 19.39
7 Parrish, Gabby 10 Clarksville 19.84 19.44
8 Laaz, Nathalie 10 Corydon Cent 19.58 20.33
Event 4 Girls 200 Meter Dash
==================================================================================
25.17 STAN
Name Year School Seed Prelims H#
==================================================================================
Preliminaries
1 Steele, Lyric 9 Charlestown 25.90 26.06Q 1
Photo Finish Timing, LLC – Contractor License Hy-Tek’s MEET MANAGER 11:26 PM 5/11/2021 Page 3
2021 Girls Mid Southern Conference – 5/11/2021
Corydon Central High School
Results
….Event 4 Girls 200 Meter Dash
2 Schilmiller, Madison 10 Corydon Cent 27.07 27.77Q 2
3 Brown, Sidney 10 Salem High School 27.90 28.41Q 3
4 Trueblood, Elizabeth 9 Eastern High 28.41 27.89Q 1
5 Bikai, Talia 10 Charlestown 28.20 28.19Q 2
6 Goss, Emma 12 Corydon Cent 27.70 29.01Q 3
7 Freitas, Kennedy 11 Silver Creek 28.40 28.35q 1
8 Edwards, Lexi 11 Scottsburg H 30.27 29.58q 1
9 Barger, Allyson 12 Scottsburg H 29.30 30.11 3
10 Robinson, Ellie 12 North Harris 29.00 30.22 3
11 Bennitt, Abigail 10 Brownstown C 30.30 30.60 1
12 Long, Emma 12 Silver Creek 30.91 2
13 Lokey, Tori 9 Brownstown C 32.50 31.82 3
14 Stallings, Maddy 9 Austin High School 33.17 32.57 3
15 Cox, Kiar 11 North Harris 32.63 32.85 2
16 Dry, Jaymee 11 Salem High School 31.00 33.22 1
17 Gladden, Emily 9 Austin High School 30.67 33.88 2
18 McKinley, Kaylee 10 Eastern High 30.10 35.78 2
Event 4 Girls 200 Meter Dash
===============================================================================
25.17 STAN
Name Year School Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Steele, Lyric 9 Charlestown 26.06 25.81
2 Schilmiller, Madison 10 Corydon Cent 27.77 27.62
3 Trueblood, Elizabeth 9 Eastern High 27.89 28.21
4 Bikai, Talia 10 Charlestown 28.19 28.68
5 Goss, Emma 12 Corydon Cent 29.01 28.88
6 Freitas, Kennedy 11 Silver Creek 28.35 29.19
7 Edwards, Lexi 11 Scottsburg H 29.58 29.58
8 Brown, Sidney 10 Salem High School 28.41 2:52.15
Event 5 Girls 1600 Meter Run
===============================================================================
5:02.82 STAN
Name Year School Seed Finals
===============================================================================
1 Applegate, Addison 9 Corydon Cent 5:32.73 5:37.64
2 Valvidieso, Erika 9 Corydon Cent 5:46.54 5:45.85
3 Mccoy, Jessica 10 Charlestown 5:45.00 5:50.73
4 Sowder, Ava 10 Eastern High 6:02.12 5:56.23
5 Wesley, Kenzie 10 Silver Creek 6:00.53 5:57.16
6 Odle, Isabel 11 Silver Creek 6:02.00 5:57.41
7 Kinser, Kaylee 9 Charlestown 6:07.25 6:17.26
8 Hall, Megan 9 Austin High School 6:34.71 6:33.09
9 Feist, Chloe 11 Eastern High 6:27.73 6:42.44
10 Arney, Vicki 10 Scottsburg H 6:45.00 6:53.96
11 Schultz, Brook 10 North Harris 6:48.00 6:54.72
12 Schmidt, Allie 11 Scottsburg H 7:02.00 7:00.66
13 Harris, Ivy 10 Salem High School 6:35.00 7:01.49
14 Stephens, Hailey 9 Salem High School 6:46.83 7:17.86
15 Witham, Kylie 10 North Harris 8:54.00 8:41.71
Photo Finish Timing, LLC – Contractor License Hy-Tek’s MEET MANAGER 11:26 PM 5/11/2021 Page 4
2021 Girls Mid Southern Conference – 5/11/2021
Corydon Central High School
Results
Event 6 Girls 4×100 Meter Relay
==================================================================================
48.77 STAN
School Seed Finals H#
==================================================================================
1 Charlestown High School 51.57 51.53 2
1) Holbrook, Jayda 9 2) Bikai, Talia 10
3) King, Anneiah 9 4) Steele, Lyric 9
2 Corydon Central High School 52.81 53.41 2
1) Goss, Emma 12 2) Bailey, Emma 11
3) Knight, Chastity 10 4) Schilmiller, Madison 10
3 Silver Creek High School 53.62 54.24 2
1) Grady, Katelyn 11 2) Day, Natalie 12
3) Elder, Sarah 11 4) Newsome, Raven 9
4 Scottsburg High School 56.37 55.18 2
1) Busick, Matison 11 2) Barger, Allyson 12
3) Edwards, Lexi 11 4) Clancy, Kady 12
5 Clarksville High School 59.31 58.55 1
1) Parrish, Gabby 10 2) Leezer, Alyssa 10
3) Owens, Caden 10 4) Walker, Jasmine 12
6 Salem High School 59.10 59.21 1
1) Cockerill, Averie 11 2) Dry, Jaymee 11
3) Kemp, Halle 11 4) Stephenson, Ashley 12
7 Brownstown Central High School 55.09 59.72 2
1) Lokey, Tori 9 2) Love, Jocelyn 9
3) Bennitt, Abigail 10 4) Stuckwisch, Madison 10
8 North Harrison High School 59.02 1:00.18 2
1) Cox, Kiar 11 2) Robinson, Ava 12
3) Hugg, Emma 9 4) Robinson, Ellie 12
9 Austin High School 1:03.98 1:05.30 1
1) Couch, Abree 9 2) Dosso, Reece 9
3) Stallings, Maddy 9 4) Bush, Teagan 11
— Eastern High School (Pekin) 53.30 DQ 2
1) Trueblood, Elizabeth 9 2) Lewis, Gracie 10
3) Whitfield, Payton 11 4) Jeter, Mckenna 11
Event 7 Girls 400 Meter Dash
==================================================================================
57.38 STAN
Name Year School Seed Finals H#
==================================================================================
1 Holbrook, Jayda 9 Charlestown 1:01.02 1:08.10 2 Correct Place NT
2 Hawkins, Laney 10 Charlestown 1:03.50 1:08.20 2 Correct Place NT
3 Brown, Sidney 10 Salem High School 1:04.00 1:08.40 2 Correct Place NT
4 Dablow, Anna 12 Silver Creek 1:04.00 1:08.50 2 Correct Place NT
5 Wright, Anna 12 Silver Creek 1:04.00 1:08.70 2 Correct Place NT
6 Bailey, Emma 11 Corydon Cent 1:06.62 1:09.10 2 Correct Place NT
7 Bruce, Emily 11 Corydon Cent 1:07.59 1:09.50 2 Correct Place NT
8 Heavin, Ella 11 Salem High School 1:09.70 1:10.03 1
9 Beach, Remi 10 North Harris 1:09.11 1:10.91 1
10 Lewis, Gracie 10 Eastern High 1:09.09 1:12.30 2 Correct Place NT
11 Comer, Kynley 11 Scottsburg H 1:16.51 1:16.33 1
12 McCormick, Kaitlyn 11 Brownstown C 1:20.00 1:19.92 1
13 Ousley, Evelynn 9 Austin High School 1:22.95 1:23.88 1
14 Arvin, Keira 10 Eastern High 1:23.51 1:25.24 1
15 Hugg, Olivia 11 North Harris 1:24.49 1:26.34 1
Photo Finish Timing, LLC – Contractor License Hy-Tek’s MEET MANAGER 11:26 PM 5/11/2021 Page 5
2021 Girls Mid Southern Conference – 5/11/2021
Corydon Central High School
Results
Event 8 Girls 300 Meter Hurdles
==================================================================================
45.32 STAN
Name Year School Seed Finals H#
==================================================================================
1 Grady, Katelyn 11 Silver Creek 49.00 49.11 2
2 Day, Natalie 12 Silver Creek 49.80 49.20 2
3 Thompson, Camryn 10 Brownstown C 51.64 53.46 2
4 Love, Jocelyn 9 Brownstown C 56.10 57.11 2
5 Gunther, Emily 12 Corydon Cent 54.67 57.53 2
6 Parrish, Gabby 10 Clarksville 56.21 57.67 2
7 Laaz, Nathalie 10 Corydon Cent 56.59 58.09 1
8 Kinser, Kaylee 9 Charlestown 55.00 59.08 2
9 Cockerill, Averie 11 Salem High School 59.50 59.23 1
10 Rufer, Raelynn 10 Charlestown 57.30 59.51 1
11 Owens, Caden 10 Clarksville 58.51 1:00.18 1
12 Lucas, Olivia 11 Scottsburg H 1:00.99 1
13 Wise, Katie 10 North Harris 1:01.40 1:02.58 1
14 Kemp, Halle 11 Salem High School 1:05.00 1:04.75 1
15 Whitfield, Payton 11 Eastern High 53.29 1:08.00 2
16 Miller, Lauren 12 North Harris 1:06.95 1:09.77 1
Event 9 Girls 800 Meter Run
==================================================================================
2:16.24 STAN
Name Year School Seed Finals H#
==================================================================================
1 Applegate, Addison 9 Corydon Cent 2:29.78 2:30.09 2
2 Mccoy, Jessica 10 Charlestown 2:35.00 2:35.75 2
3 Wright, Anna 12 Silver Creek 2:37.00 2:37.87 2
4 Wesley, Kenzie 10 Silver Creek 2:35.40 2:39.36 2
5 Hawkins, Laney 10 Charlestown 2:33.05 2:42.13 2
6 Armstrong, Emily 12 Corydon Cent 2:39.48 2:45.28 2
7 Sowder, Ava 10 Eastern High 2:49.60 2:46.94 2
8 Ezzell, Katie 12 Salem High School 2:48.00 2:50.34 2
9 Arney, Vicki 10 Scottsburg H 2:59.99 3:04.78 2
10 Schultz, Brook 10 North Harris 3:12.43 3:09.75 2
11 Schmidt, Allie 11 Scottsburg H 2:58.37 3:18.09 2
12 Harris, Ivy 10 Salem High School 3:04.00 3:18.29 2
13 Allen, Kendra 11 Austin High School 3:19.49 3:19.50 1
14 Skaggs, Kiana 11 North Harris 3:35.85 3:22.79 1
15 Covert, Chloe 11 Brownstown C 3:23.29 1
16 East, Kelis 9 Brownstown C 3:55.00 3:54.59 1
Event 10 Girls 3200 Meter Run
===============================================================================
10:51.59 STAN
Name Year School Seed Finals
===============================================================================
1 Applegate, Addison 9 Corydon Cent 12:01.05 12:27.42
2 Valdivieso, Erika 9 Corydon Cent 12:40.56 12:43.30
3 Mccoy, Jacqueline 10 Charlestown 13:09.39 13:21.42
4 Odle, Isabel 11 Silver Creek 13:41.00 13:35.48
5 Hall, Megan 9 Austin High School 14:00.19 13:59.23
6 Wesley, Kenzie 10 Silver Creek 13:45.00 14:30.35
7 Rhoten, Macie 10 Charlestown 13:51.00 14:36.52
8 Feist, Chloe 11 Eastern High 14:29.00 14:56.86
Photo Finish Timing, LLC – Contractor License Hy-Tek’s MEET MANAGER 11:26 PM 5/11/2021 Page 6
2021 Girls Mid Southern Conference – 5/11/2021
Corydon Central High School
Results
….Event 10 Girls 3200 Meter Run
9 Foster, Becki 10 Scottsburg H 15:44.64 15:09.83
10 Stephens, Hailey 9 Salem High School 15:26.00 15:30.44
Event 11 Girls 4×400 Meter Relay
===============================================================================
3:57.25 STAN
School Seed Finals
===============================================================================
1 Charlestown High School 4:15.25 4:15.24
1) Steele, Lyric 9 2) Hawkins, Laney 10
3) Goedeker, Sadee 11 4) Holbrook, Jayda 9
2 Silver Creek High School 4:26.42 4:22.64
1) Grady, Katelyn 11 2) Day, Natalie 12
3) Wright, Anna 12 4) Dablow, Anna 12
3 Corydon Central High School 4:24.15 4:37.80
1) Bruce, Emily 11 2) Bailey, Emma 11
3) Armstrong, Emily 12 4) Adams, Morgan 9
4 Eastern High School (Pekin) 4:38.12 4:41.87
1) Sowder, Ava 10 2) Lewis, Gracie 10
3) Whitfield, Payton 11 4) Jeter, Mckenna 11
5 North Harrison High School 4:52.30 4:51.53
1) Wise, Katie 10 2) Robinson, Ava 12
3) Robinson, Ellie 12 4) Beach, Remi 10
6 Salem High School 4:48.00 4:55.27
1) Cockerill, Averie 11 2) Stephenson, Ashley 12
3) Heavin, Ella 11 4) Ezzell, Katie 12
7 Brownstown Central High School 4:42.76 4:58.44
1) Thompson, Camryn 10 2) Lokey, Tori 9
3) Love, Jocelyn 9 4) Bennitt, Abigail 10
8 Austin High School 5:26.98 5:40.48
1) Gladden, Emily 9 2) Ousley, Evelynn 9
3) Stallings, Maddy 9 4) Allen, Kendra 11
Event 12 Girls Long Jump
==================================================================================
17-08.25 STAN
Name Year School Seed Prelims H#
==================================================================================
Preliminaries
1 Jeter, Mckenna 11 Eastern High 17-03.00 16-07.00q 1
2 Sowder, Ava 10 Eastern High 14-03.75 15-01.00q 1
3 Edwards, Lexi 11 Scottsburg H 15-07.00 14-06.50q 1
4 Freitas, Kennedy 11 Silver Creek 14-09.50 14-04.00q 1
5 Goss, Emma 12 Corydon Cent 15-03.50 14-03.25q 1
6 Newsome, Raven 9 Silver Creek 15-02.00 14-02.00q 1
7 King, Demaria 11 Charlestown 14-02.00 13-10.00q 2
8 Goedeker, Sadee 11 Charlestown 14-03.00 13-08.00q 1
9 Stephenson, Ashley 12 Salem High School 14-07.00 13-03.00q 1
10 Busick, Matison 11 Scottsburg H 14-06.00 13-02.00 1
11 Culbertson, Layla 12 Corydon Cent 12-03.50 12-06.50 2
12 Owens, Caden 10 Clarksville 12-00.50 11-11.00 2
13 Hugg, Emma 9 North Harris 10-04.50 11-02.00 2
14 Stallings, Maddy 9 Austin High School 12-09.00 11-00.50 2
15 Gladden, Emily 9 Austin High School 11-10.50 10-05.00 2
16 Barker, Briana 9 Brownstown C 10-11.50 10-00.50 2
Photo Finish Timing, LLC – Contractor License Hy-Tek’s MEET MANAGER 11:26 PM 5/11/2021 Page 7
2021 Girls Mid Southern Conference – 5/11/2021
Corydon Central High School
Results
….Event 12 Girls Long Jump
17 Skaggs, Kiana 11 North Harris 11-04.00 9-06.50 2
Event 12 Girls Long Jump
===============================================================================
17-08.25 STAN
Name Year School Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Jeter, Mckenna 11 Eastern High 16-07.00 16-07.00
2 Sowder, Ava 10 Eastern High 15-01.00 15-01.00
3 Edwards, Lexi 11 Scottsburg H 14-06.50 15-00.50
4 Freitas, Kennedy 11 Silver Creek 14-04.00 14-07.00
5 Goedeker, Sadee 11 Charlestown 13-08.00 14-05.00
6 Goss, Emma 12 Corydon Cent 14-03.25 14-03.25
7 Newsome, Raven 9 Silver Creek 14-02.00 14-02.00
8 King, Demaria 11 Charlestown 13-10.00 13-10.00
9 Stephenson, Ashley 12 Salem High School 13-03.00 13-03.00
Event 13 Girls High Jump
===============================================================================
5-04.50 STAN
Name Year School Seed Finals
===============================================================================
1 Stephenson, Ashley 12 Salem High School 5-02.00 J5-00.00
2 Clancy, Kady 12 Scottsburg H 5-02.00 J5-00.00
3 Goedeker, Sadee 11 Charlestown 5-00.00 J4-10.00
4 King, Anneiah 9 Charlestown 4-10.00 J4-06.00
4 Lewis, Gracie 10 Eastern High 4-10.00 J4-06.00
6 Ezzell, Katie 12 Salem High School 4-06.00 J4-06.00
6 Newsome, Raven 9 Silver Creek 4-04.00 J4-06.00
8 Hall, Erin 10 Austin High School 4-04.00 J4-04.00
— Walker, Jasmine 12 Clarksville 4-06.00 NH
— Freitas, Kennedy 11 Silver Creek 4-08.00 NH
Event 14 Girls Discus Throw
==================================================================================
125-05 STAN
Name Year School Seed Prelims H#
==================================================================================
Preliminaries
1 Crowe, Lanae’ 12 Charlestown 133-00 126-01.00qSTAN 3
2 Koch, Avery 12 Brownstown C 123-11 117-04.00q 3
3 Deaton, Alexis 9 Charlestown 98-00 98-09.00q 3
4 Priddy, Daisy 11 Silver Creek 82-10 85-03.00q 3
5 Otting, Zori 11 Brownstown C 89-06 85-02.00q 3
6 Soloby, Elise 9 Corydon Cent 78-01 80-01.00q 2
7 McKinley, Kyia 10 Eastern High 67-07 75-02.00q 2
8 Miller, Lauren 12 North Harris 81-07 74-07.00q 2
9 Couch, Abree 9 Austin High School 70-01 74-06.00q 2
10 Bush, Teagan 11 Austin High School 92-05 73-06.00 3
11 Jones, Abigail 10 Eastern High 65-07 71-04.00 1
12 Schneider, Emma 12 North Harris 82-08 68-05.00 2
13 Jurgens, Sarah 9 Corydon Cent 61-01 65-01.00 1
14 Bundy, Eva 10 Salem High School 56-00 57-06.00 1
15 Clodfelter, Ali 9 Salem High School 50-00 52-01.00 1
Photo Finish Timing, LLC – Contractor License Hy-Tek’s MEET MANAGER 11:26 PM 5/11/2021 Page 8
2021 Girls Mid Southern Conference – 5/11/2021
Corydon Central High School
Results
….Event 14 Girls Discus Throw
16 Lynn, Emma 10 Scottsburg H 59-06 49-09.00 1
17 Foster, Emily 10 Scottsburg H 55-06 46-05.00 1
— Leezer, Alyssa 10 Clarksville 72-08 ND 2
Event 14 Girls Discus Throw
===============================================================================
125-05 STAN
Name Year School Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 Crowe, Lanae’ 12 Charlestown 126-01 126-01.00 STAN
2 Koch, Avery 12 Brownstown C 117-04 117-04.00
3 Deaton, Alexis 9 Charlestown 98-09 98-09.00
4 Priddy, Daisy 11 Silver Creek 85-03 85-03.00
5 Otting, Zori 11 Brownstown C 85-02 85-02.00
6 Miller, Lauren 12 North Harris 74-07 82-10.00
7 Soloby, Elise 9 Corydon Cent 80-01 80-01.00
8 Couch, Abree 9 Austin High School 74-06 77-05.00
9 McKinley, Kyia 10 Eastern High 75-02 75-02.00
Event 15 Girls Shot Put
==================================================================================
40-08.50 STAN
Name Year School Seed Prelims H#
==================================================================================
Preliminaries
1 King, Demaria 11 Charlestown 39-05.00 36-10.50q 3
2 Deaton, Alexis 9 Charlestown 36-01.00 34-08.00q 3
3 Koch, Avery 12 Brownstown C 37-01.00 33-05.50q 3
4 Goss, Emma 12 Corydon Cent 30-04.50 31-06.00q 2
5 Priddy, Daisy 11 Silver Creek 36-11.00 31-04.50q 3
6 Shelton, Addie 11 Brownstown C 31-05.00 30-07.00q 3
7 Dosso, Reece 9 Austin High School 30-05.00 28-05.00q 2
8 Bush, Teagan 11 Austin High School 30-01.00 28-04.50q 2
9 Schneider, Emma 12 North Harris 33-00.50 27-02.00q 3
10 McKinley, Kaylee 10 Eastern High 27-09.00 25-06.00 2
11 Clodfelter, Ali 9 Salem High School 24-06.00 23-09.00 1
12 Laaz, Nathalie 10 Corydon Cent 27-08.50 23-01.00 2
13 Leezer, Alyssa 10 Clarksville 21-08.00 20-07.50 1
14 Lynn, Emma 10 Scottsburg H 19-07.00 20-05.50 1
15 Miller, Lauren 12 North Harris 22-09.00 19-08.50 1
16 Bundy, Eva 10 Salem High School 23-00.00 18-04.50 1
— McKinley, Kyia 10 Eastern High 26-06.00 FOUL 2
Event 15 Girls Shot Put
===============================================================================
40-08.50 STAN
Name Year School Prelims Finals
===============================================================================
Finals
1 King, Demaria 11 Charlestown 36-10.50 37-07.00
2 Deaton, Alexis 9 Charlestown 34-08.00 36-08.50
3 Koch, Avery 12 Brownstown C 33-05.50 36-08.00
4 Priddy, Daisy 11 Silver Creek 31-04.50 32-07.00
5 Goss, Emma 12 Corydon Cent 31-06.00 31-06.00
Photo Finish Timing, LLC – Contractor License Hy-Tek’s MEET MANAGER 11:26 PM 5/11/2021 Page 9
2021 Girls Mid Southern Conference – 5/11/2021
Corydon Central High School
Results
….Event 15 Girls Shot Put
6 Shelton, Addie 11 Brownstown C 30-07.00 30-07.00
7 Dosso, Reece 9 Austin High School 28-05.00 28-05.50
8 Bush, Teagan 11 Austin High School 28-04.50 28-04.50
9 Schneider, Emma 12 North Harris 27-02.00 27-11.00
Event 16 Girls Pole Vault
===============================================================================
11-02.00 STAN
Name Year School Seed Finals
===============================================================================
1 Trueblood, Elizabeth 9 Eastern High 8-00.00 8-00.00
2 Balmer, Brianna 11 Silver Creek 8-06.00 7-06.00
3 McCormick, Kaitlyn 11 Brownstown C 7-00.00 7-00.00
3 Robinson, Ellie 12 North Harris 7-06.00 7-00.00
5 Robinson, Ava 12 North Harris 7-00.00 6-00.00
— Hall, Megan 9 Austin High School NH
— Gunther, Emily 12 Corydon Cent 9-00.00 NH
— Holland, Emma 12 Silver Creek 6-00.00 NH


2021 MID-SOUTHERN CONFERENCE BOYS TRACK & FIELD CHAMPIONSHIP

Determined during MSC Meet on 5/13/21 (5:30 pm) at Corydon Central High School

Photo Finish Timing, LLC – Contractor License Hy-Tek’s MEET MANAGER 11:25 PM 5/13/2021 Page 1
2021 Boys Mid Southern Conference – 5/13/2021
Corydon Central High School
Results
Event 1 Boys 4×800 Meter Relay
=========================================================================
School Seed Finals
=========================================================================
Finals
1 Austin High School 8:53.04 8:49.00
1) Beck, Wyatt 11 2) Marshall, Jackson 10
3) Rice, Brandon 10 4) Craig, Chance 11
2 Silver Creek High School 8:51.46 8:54.00
1) Carney, Alex 10 2) Jewell, Austin 10
3) Still, Ashton 12 4) Rhodes, Mac 10
3 Eastern High School (Pekin) 9:23.10 9:09.00
1) Smith, David 11 2) Everage, Dylan 11
3) Gosnell, Glenn 9 4) Jones, Caleb 11
4 Corydon Central High School 9:47.60 9:13.00
1) Hougland, Zach 12 2) Burress, Tyler 10
3) Paden, Shane 11 4) Harvey, Nick 12
5 Brownstown Central High School 9:19.10 9:15.00
1) Wheeles, Andrew 12 2) Lutes, Waylon 10
3) Edwards, Bradley 10 4) Day, Cameron 11
6 Scottsburg High School 9:23.79 9:18.00
1) Cornelius, Deegan 10 2) Borden, Gavin 12
3) Neace, Skyler 10 4) Johanningsmeier, Isaac 12
7 North Harrison High School 9:02.00 9:36.00
1) Castro, Oxiel 10 2) Miller, Lucas 10
3) Kimmel, Owen 9 4) Sieg, Donald 10
8 Charlestown High School 9:33.73 10:05.00
1) Andrews, Josh 10 2) Kinser, Dylan 11
3) Vangilder, Hunter 12 4) Oakley, Mason 9
9 Salem High School 10:38.54 10:27.00
1) Backherms, Carson 10 2) Miller, Jacob 9
3) Collard, Eric 10 4) Tally, Jonny 9
Event 2 Boys 110 Meter Hurdles
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Ottersbach, Jake 10 Charlestown 15.49 15.95Q 2
2 Garrow, Christopher 12 Corydon Cent 14.84 16.22Q 1
3 Busick, Mason 11 Scottsburg H 16.44 16.47Q 1
4 Cummings, Braden 11 Salem High School 16.40 16.96Q 2
5 Adams, Andrew 10 Eastern High 17.83 18.18Q 2
6 Engle, Isiaah 9 Brownstown C 18.76 18.56Q 1
7 Goecker, Thad 11 Brownstown C 18.40 18.27q 2
8 Lucas, Ryan 11 Silver Creek 17.34 18.89q 1
9 Whitfield, Dillon 11 Salem High School 19.10 19.05 1
10 Nease, Connor 11 Austin High School 19.14 19.43 2
11 Moorman, Matt 11 North Harris 18.51 19.92 1
12 Terrell, Michael 11 Eastern High 19.90 20.86 1
13 Webster, David 9 North Harris 21.00 21.80 2
Photo Finish Timing, LLC – Contractor License Hy-Tek’s MEET MANAGER 11:25 PM 5/13/2021 Page 2
2021 Boys Mid Southern Conference – 5/13/2021
Corydon Central High School
Results
Event 2 Boys 110 Meter Hurdles
=========================================================================
Name Year School Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 Garrow, Christopher 12 Corydon Cent 16.22 15.18
2 Ottersbach, Jake 10 Charlestown 15.95 15.26
3 Busick, Mason 11 Scottsburg H 16.47 15.86
4 Cummings, Braden 11 Salem High School 16.96 16.41
5 Adams, Andrew 10 Eastern High 18.18 18.17
6 Goecker, Thad 11 Brownstown C 18.27 18.22
7 Engle, Isiaah 9 Brownstown C 18.56 18.38
8 Lucas, Ryan 11 Silver Creek 18.89 18.95
Event 3 Boys 100 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Smedley, Trevon 11 Salem High School 11.20 11.61Q 1
2 Smith, Spencer 10 North Harris 11.80 11.70Q 2
3 Gavin, RJ 9 Silver Creek 12.04 11.99Q 3
4 Torbet, Jacob 12 Corydon Cent 11.82 11.65Q 1
5 Paris, Kent 12 Scottsburg H 12.06 11.88Q 2
6 Rahe, Xavier 12 Austin High School 11.60 12.03Q 3
7 Cummings, Caleb 10 Brownstown C 11.80 11.95q 1
8 Beard, Bruce 10 Corydon Cent 12.05 12.16q 3
9 Cole, Brayden 11 Eastern High 12.58 12.20 2
10 Vaughn, Ethan 10 Charlestown 12.14 12.26 3
11 Mahuron, Grant 11 Salem High School 12.10 12.28 2
12 Nash, Michael 11 Clarksville 11.78 12.34 3
13 Steinkamp, Jayden 12 Brownstown C 12.00 12.51 2
14 Rowland, Nate 9 Austin High School 12.10 12.58 1
15 Teusch, Nathan 11 Eastern High 12.70 12.66 1
16 Duvall, Caleb 11 North Harris 12.40 12.94 3
17 Jensen, Zander 10 Silver Creek 13.25 1
18 Carter, Kellen 9 Scottsburg H 13.22 13.37 1
Event 3 Boys 100 Meter Dash
=========================================================================
Name Year School Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 Smedley, Trevon 11 Salem High School 11.61 11.70
2 Torbet, Jacob 12 Corydon Cent 11.65 11.97
3 Smith, Spencer 10 North Harris 11.70 12.00
4 Cummings, Caleb 10 Brownstown C 11.95 12.12
5 Gavin, RJ 9 Silver Creek 11.99 12.14
6 Paris, Kent 12 Scottsburg H 11.88 12.15
7 Beard, Bruce 10 Corydon Cent 12.16 12.35
8 Rahe, Xavier 12 Austin High School 12.03 12.49
Photo Finish Timing, LLC – Contractor License Hy-Tek’s MEET MANAGER 11:25 PM 5/13/2021 Page 3
2021 Boys Mid Southern Conference – 5/13/2021
Corydon Central High School
Results
Event 4 Boys 200 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Cruz, Andrew 11 Charlestown 24.20 23.64Q 3
2 Torbet, Jacob 12 Corydon Cent 23.83 23.66Q 2
3 Rahe, Xavier 12 Austin High School 24.31 24.49Q 1
4 Smith, Spencer 10 North Harris 24.02 23.72Q 3
5 Cole, Brayden 11 Eastern High 25.47 24.18Q 2
6 Fritz, Hudson 9 Brownstown C 25.00 24.69Q 1
7 Cummings, Caleb 10 Brownstown C 24.20 24.36q 2
8 Nash, Michael 11 Clarksville 24.75 24.66q 3
9 Mosely, Donovan 10 Silver Creek 24.75 24.71 2
10 Holton, Jagger 12 Corydon Cent 24.68 24.96 1
11 Browning, Tacoma 12 Scottsburg H 25.40 25.01 2
12 Gibson, Kaden 10 Eastern High 25.42 25.13 3
13 Sutton, Brady 12 Salem High School 24.80 25.14 3
13 Cornelius, Deegan 10 Scottsburg H 25.43 25.14 3
15 Berkley, Charles 10 Silver Creek 25.55 25.48 1
16 Rowland, Nate 9 Austin High School 25.10 25.51 2
17 Mahuron, Grant 11 Salem High School 25.20 26.18 1
18 Stuffle, Wyatt 11 North Harris 25.65 27.88 1
Event 4 Boys 200 Meter Dash
=========================================================================
Name Year School Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 Torbet, Jacob 12 Corydon Cent 23.66 23.82
2 Smith, Spencer 10 North Harris 23.72 23.85
3 Cruz, Andrew 11 Charlestown 23.64 24.79
4 Nash, Michael 11 Clarksville 24.66 24.87
5 Cummings, Caleb 10 Brownstown C 24.36 24.89
6 Cole, Brayden 11 Eastern High 24.18 24.90
7 Rahe, Xavier 12 Austin High School 24.49 24.97
8 Fritz, Hudson 9 Brownstown C 24.69 25.12
Event 5 Boys 1600 Meter Run
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Marshall, Camden 12 Corydon Cent 4:19.13 4:33.26
2 Beck, Wyatt 11 Austin High School 4:45.55 4:43.15
3 Craig, Chance 11 Austin High School 4:50.56 4:44.12
4 Still, Ashton 12 Silver Creek 4:42.13 4:45.22
5 Wenning, Jacob 11 North Harris 4:43.55 4:49.37
6 Castro, Oxiel 10 North Harris 4:56.21 4:51.71
7 Jones, Caleb 11 Eastern High 5:03.03 4:56.53
8 Smith, David 11 Eastern High 5:06.00 5:04.46
9 Jewell, Austin 10 Silver Creek 5:09.00 5:07.93
10 Miller, Jacob 9 Salem High School 5:12.76 5:07.94
11 Wellman, Traven 9 Brownstown C 5:13.00 5:14.82
12 Vanlaningham, Chase 10 Corydon Cent 5:23.34 5:17.22
13 Oakley, Mason 9 Charlestown 5:22.80 5:17.42
14 Porcius, Simeon 10 Charlestown 5:19.65
15 Borden, Gavin 12 Scottsburg H 5:28.00 5:20.54
Photo Finish Timing, LLC – Contractor License Hy-Tek’s MEET MANAGER 11:25 PM 5/13/2021 Page 4
2021 Boys Mid Southern Conference – 5/13/2021
Corydon Central High School
Results
….Event 5 Boys 1600 Meter Run
16 Fernandez, Aaron 12 Brownstown C 5:30.00 5:20.69
17 Muncy, Jadon 9 Scottsburg H 5:46.00 5:32.68
18 Titus, Alex 11 Clarksville 5:56.80 5:50.82
Event 6 Boys 4×100 Meter Relay
============================================================================
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Corydon Central High School 46.10 45.37 2
1) Torbet, Jacob 12 2) Holton, Jagger 12
3) Arnold, Timothy 10 4) Chris, Garrow 12
2 Charlestown High School 44.84 45.82 2
1) Cruz, Steven 11 2) Kinser, Dylan 11
3) Cruz, Andrew 11 4) Ottersbach, Jake 10
3 Salem High School 47.20 46.09 2
1) Sutton, Brady 12 2) Cummings, Braden 11
3) Mckoskey, Reese 12 4) Smedley, Trevon 11
4 Silver Creek High School 46.80 46.79 2
1) Mosely, Donovan 10 2) Berkley, Charles 10
3) Lowery, Mike 10 4) Gavin, RJ 9
5 Brownstown Central High School 47.00 46.90 2
1) Cummings, Caleb 10 2) Zike, Lane 9
3) Fritz, Hudson 9 4) Steinkamp, Jayden 12
6 Scottsburg High School 47.35 47.38 1
1) Paris, Kent 12 2) Cornelius, Deegan 10
3) Browning, Tacoma 12 4) Busick, Mason 11
7 North Harrison High School 47.00 47.99 2
1) Nealy, Matthew 12 2) Smith, Spencer 10
3) Sieg, Donald 10 4) Brunner, Gavin 11
8 Eastern High School (Pekin) 48.64 48.34 1
1) Adams, Andrew 10 2) Cole, Brayden 11
3) Gibson, Kaden 10 4) Teusch, Nathan 11
9 Austin High School 50.54 50.75 1
1) Hacker, Leaf 9 2) Howard, Gunner 9
3) Nease, Connor 11 4) Rowland, Nate 9
Event 7 Boys 400 Meter Dash
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Cruz, Andrew 11 Charlestown 54.20 52.90 3
2 Hougland, Zach 12 Corydon Cent 53.12 53.19 3
3 Rahe, Xavier 12 Austin High School 52.63 53.45 3
4 Driver, Garrett 9 Brownstown C 54.90 54.72 3
5 Paden, Shane 11 Corydon Cent 55.57 55.11 3
6 Jones, Caleb 11 Eastern High 56.80 55.76 2
7 Daniels, Dalton 12 Scottsburg H 56.41 55.96 3
8 Barnett, Jaxon 9 Scottsburg H 57.17 56.05 2
9 Rhodes, Mac 10 Silver Creek 56.80 57.36 3
10 Tally, Jonny 9 Salem High School 58.50 57.65 2
11 Adams, Tate 10 Charlestown 58.50 58.03 2
12 McDonald, Devin 10 Eastern High 1:01.97 58.35 1
13 Miller, Lucas 10 North Harris 57.00 59.33 2
14 Duvall, Caleb 11 North Harris 59.61 3
15 Sibrel, Evan 10 Brownstown C 59.00 59.61 1
Photo Finish Timing, LLC – Contractor License Hy-Tek’s MEET MANAGER 11:25 PM 5/13/2021 Page 5
2021 Boys Mid Southern Conference – 5/13/2021
Corydon Central High School
Results
….Event 7 Boys 400 Meter Dash
16 Baughman, Hayden 10 Salem High School 58.20 59.92 2
17 Lemke, Jimmy 9 Clarksville 1:03.47 1:01.38 1
Event 8 Boys 300 Meter Hurdles
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Ottersbach, Jake 10 Charlestown 41.95 42.77 2
2 Engle, Isiaah 9 Brownstown C 48.20 45.21 1
3 Cummings, Braden 11 Salem High School 44.40 45.24 2
4 Arnold, Timothy 10 Corydon Cent 44.52 46.00 2
5 Paris, Kent 12 Scottsburg H 44.90 46.40 2
6 Nease, Connor 11 Austin High School 47.28 46.91 1
7 Goecker, Thad 11 Brownstown C 47.20 47.30 2
8 Lucas, Ryan 11 Silver Creek 46.75 47.70 2
9 Adams, Andrew 10 Eastern High 48.80 47.82 1
10 Moorman, Matt 11 North Harris 48.49 47.94 1
11 Eve, Nick 9 Corydon Cent 51.26 48.61 1
12 Whitfield, Dillon 11 Salem High School 49.35 48.78 1
13 Vaughn, Ethan 10 Charlestown 46.22 49.57 2
14 Hacker, Leaf 9 Austin High School 50.57 49.76 1
15 Manwaring, James 11 North Harris 51.05 50.71 1
16 Davidson, Chase 11 Eastern High 46.00 50.89 2
Event 9 Boys 800 Meter Run
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Marshall, Camden 12 Corydon Cent 1:55.50 2:01.05 2
2 Wenning, Jacob 11 North Harris 2:02.73 2
3 Rice, Brandon 10 Austin High School 2:05.59 2:04.85 2
4 Still, Ashton 12 Silver Creek 2:03.99 2:05.12 2
5 Kinser, Dylan 11 Charlestown 2:07.68 2:06.44 2
6 Marshall, Jackson 10 Austin High School 2:13.90 2:09.32 2
7 Johanningsmeier, Isaac 12 Scottsburg H 2:12.08 2:12.53 2
8 Everage, Dylan 11 Eastern High 2:18.00 2:15.80 2
9 Carney, Alex 10 Silver Creek 2:11.00 2:16.66 2
10 Andrews, Josh 10 Charlestown 2:22.00 2:17.01 2
11 Hougland, Zach 12 Corydon Cent 2:08.27 2:18.08 2
12 Wheeles, Andrew 12 Brownstown C 2:13.80 2:18.62 2
13 Neace, Skyler 10 Scottsburg H 2:25.77 2:19.90 1
14 Kimmel, Owen 9 North Harris 2:24.00 2:22.17 1
15 Wineinger, Reece 9 Eastern High 2:31.48 2:27.07 1
16 Backherms, Carson 10 Salem High School 2:29.06 2:29.07 1
17 Titus, Alex 11 Clarksville 2:33.29 2:38.22 1
18 Bahena, Ryan 10 Clarksville 2:44.00 2:43.57 1
19 Collard, Eric 10 Salem High School 2:58.34 3:03.83 1
20 Edwards, Bradley 10 Brownstown C 2:22.00 3:10.90 1
Event 10 Boys 3200 Meter Run
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Marshall, Camden 12 Corydon Cent 9:01.44 9:55.76
2 Beck, Wyatt 11 Austin High School 10:19.26 10:06.95
Photo Finish Timing, LLC – Contractor License Hy-Tek’s MEET MANAGER 11:25 PM 5/13/2021 Page 6
2021 Boys Mid Southern Conference – 5/13/2021
Corydon Central High School
Results
….Event 10 Boys 3200 Meter Run
3 Craig, Chance 11 Austin High School 10:13.19 10:16.53
4 Castro, Oxiel 10 North Harris 10:59.09 10:50.51
5 Gosnell, Glenn 9 Eastern High 11:20.47 11:08.18
6 Clark, Gavin 12 Silver Creek 10:32.00 11:13.00
7 Smith, David 11 Eastern High 11:10.00 11:17.09
8 Wellman, Traven 9 Brownstown C 11:27.00 11:17.72
9 Oakley, Mason 9 Charlestown 11:57.40 12:10.23
10 Day, Cameron 11 Brownstown C 11:44.00 12:15.37
11 Burress, Tyler 10 Corydon Cent 11:45.23 12:24.49
12 Muncy, Jadon 9 Scottsburg H 12:18.36 12:34.64
13 Radcliff, Chase 10 North Harris 12:53.95 12:56.83
— Miller, Jacob 9 Salem High School 12:00.14 DNF
Event 11 Boys 4×400 Meter Relay
============================================================================
School Seed Finals H#
============================================================================
1 Corydon Central High School 3:34.72 3:36.20 2
1) Holton, Jagger 12 2) Arnold, Timothy 10
3) Hougland, Zach 12 4) Marshall, Camden 12
2 Scottsburg High School 3:37.78 3:40.19 2
1) Paris, Kent 12 2) Barnett, Jaxon 9
3) Busick, Mason 11 4) Daniels, Dalton 12
3 Brownstown Central High School 3:45.39 3:42.26 2
1) Edwards, Bradley 10 2) Wheeles, Andrew 12
3) Cummings, Caleb 10 4) Driver, Garrett 9
4 Austin High School 3:42.41 3:44.43 2
1) Beck, Wyatt 11 2) Rice, Brandon 10
3) Rahe, Xavier 12 4) Marshall, Jackson 10
5 Charlestown High School 3:47.69 3:45.69 2
1) Kinser, Dylan 11 2) Vaughn, Ethan 10
3) Adams, Tate 10 4) Cruz, Andrew 11
6 Silver Creek High School 3:47.00 3:49.13 2
1) Carney, Alex 10 2) Lowery, Mike 10
3) Rhodes, Mac 10 4) Still, Ashton 12
7 Eastern High School (Pekin) 3:56.13 3:50.27 1
1) Everage, Dylan 11 2) Gibson, Kaden 10
3) Jones, Caleb 11 4) McDonald, Devin 10
8 North Harrison High School 3:52.00 4:07.87 1
1) Manwaring, James 11 2) Smith, Spencer 10
3) Brunner, Gavin 11 4) Winning, Jacob 11
9 Salem High School 4:18.59 4:14.16 1
1) Backherms, Carson 10 2) Lee, Malachi 11
3) Tally, Jonny 9 4) Sutton, Brady 12
Event 12 Boys Long Jump
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Cole, Brayden 11 Eastern High 18-06.75 19-01.50q 1
2 Mahuron, Grant 11 Salem High School 19-08.00 19-00.00q 1
3 Ezzell, Cater 12 Salem High School 20-02.00 17-11.50q 1
4 Browning, Tacoma 12 Scottsburg H 17-06.00 16-10.50q 2
5 Beard, Bruce 10 Corydon Cent 18-08.25 16-10.25q 1
Photo Finish Timing, LLC – Contractor License Hy-Tek’s MEET MANAGER 11:25 PM 5/13/2021 Page 7
2021 Boys Mid Southern Conference – 5/13/2021
Corydon Central High School
Results
….Event 12 Boys Long Jump
6 Arnold, Timothy 10 Corydon Cent 17-02.00 16-09.25q 2
7 Reiger, Chase 10 Silver Creek 18-05.00 16-04.25q 1
8 Duvall, Caleb 11 North Harris 16-05.00 16-03.50q 2
9 Steinkamp, Jayden 12 Brownstown C 17-06.50 15-09.75q 2
10 Fritz, Hudson 9 Brownstown C 17-05.50 15-08.75 2
11 Wineinger, Reece 9 Eastern High 14-00.00 15-02.50 3
12 Konkler, Jaxon 9 Austin High School 15-09.00 15-02.25 3
12 Carter, Kellen 9 Scottsburg H 14-05.50 15-02.25 3
14 Lemke, Jimmy 9 Clarksville 15-03.00 15-00.50 3
15 Bahena, Ryan 10 Clarksville 15-00.00 14-06.75 3
16 Webster, David 9 North Harris 12-07.25 12-04.50 3
Event 12 Boys Long Jump
=========================================================================
Name Year School Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 Cole, Brayden 11 Eastern High 19-01.50 19-01.50
2 Mahuron, Grant 11 Salem High School 19-00.00 19-00.75
3 Ezzell, Cater 12 Salem High School 17-11.50 18-04.00
4 Arnold, Timothy 10 Corydon Cent 16-09.25 18-02.00
5 Beard, Bruce 10 Corydon Cent 16-10.25 17-05.50
6 Browning, Tacoma 12 Scottsburg H 16-10.50 16-10.50
7 Reiger, Chase 10 Silver Creek 16-04.25 16-08.00
8 Duvall, Caleb 11 North Harris 16-03.50 16-03.50
9 Steinkamp, Jayden 12 Brownstown C 15-09.75 15-09.75
Event 13 Boys High Jump
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Ottersbach, Jake 10 Charlestown 6-04.00 J6-00.00
2 Ezzell, Cater 12 Salem High School 6-02.00 J6-00.00
3 Nash, Michael 11 Clarksville 6-00.00 J5-08.00
4 Adams, Andrew 10 Eastern High 5-08.00 J5-08.00
5 Mckoskey, Reese 12 Salem High School 5-08.00 J5-08.00
6 Holton, Jagger 12 Corydon Cent 5-06.00 J5-06.00
6 Cornelius, Deegan 10 Scottsburg H 5-08.00 J5-06.00
8 Hollan, Keyton 12 Scottsburg H 6-00.00 J5-06.00
9 Carney, Alex 10 Silver Creek 5-00.00 J5-04.00
10 Howard, Alex 10 Eastern High 5-00.00 J5-04.00
11 Garrow, Christopher 12 Corydon Cent 5-06.00 J5-02.00
12 Miller, Lucas 10 North Harris 5-00.00 J5-02.00
Event 14 Boys Discus Throw
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Jones, Dakota 10 Corydon Cent 133-10 140-09q 3
2 Kocsis, Dustyn 11 Brownstown C 143-06 132-00q 3
3 Stanley, Jacob 12 Corydon Cent 116-07 124-08q 2
4 McIntosh, Konner 12 Austin High School 115-09 122-08q 2
5 Henderson, Nick 11 Austin High School 117-04 118-02q 2
5 Millick, Brayden 11 Brownstown C 122-07 118-02q 3
Photo Finish Timing, LLC – Contractor License Hy-Tek’s MEET MANAGER 11:25 PM 5/13/2021 Page 8
2021 Boys Mid Southern Conference – 5/13/2021
Corydon Central High School
Results
….Event 14 Boys Discus Throw
7 Harmon, Wesley 12 North Harris 123-01 113-07q 3
8 Guthrie, Eli 11 Eastern High 123-00 111-05q 3
9 Davenport, Colin 10 Charlestown 122-10 110-03q 3
10 Hardy, James 10 Eastern High 118-00 110-02q 2
11 Spaulding, Larry 12 Clarksville 107-06 108-11 2
12 Cook, Brock 12 Charlestown 122-00 105-02 2
13 Strange, Matthew Salem High School 95-00 1
14 Tatum, Saul 10 Clarksville 93-06 94-07 1
15 Barnett, Jaxon 9 Scottsburg H 89-11 92-05 1
16 Gibson, Jimmy 11 Salem High School 103-01 91-05 1
17 Benningfield, Noah 11 Scottsburg H 79-00 78-08 1
18 Nealy, Matthew 12 North Harris 90-00 72-00 1
Event 14 Boys Discus Throw
=========================================================================
Name Year School Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 Jones, Dakota 10 Corydon Cent 140-09 140-09
2 Kocsis, Dustyn 11 Brownstown C 132-00 132-00
3 Millick, Brayden 11 Brownstown C 118-02 126-10
4 Stanley, Jacob 12 Corydon Cent 124-08 124-08
5 McIntosh, Konner 12 Austin High School 122-08 122-08
6 Henderson, Nick 11 Austin High School 118-02 118-02
7 Guthrie, Eli 11 Eastern High 111-05 114-10
8 Harmon, Wesley 12 North Harris 113-07 113-07
9 Hardy, James 10 Eastern High 110-02 113-05
10 Davenport, Colin 10 Charlestown 110-03 110-03
Event 15 Boys Shot Put
============================================================================
Name Year School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 McIntosh, Konner 12 Austin High School 48-01.00 45-04.50q 3
2 Harmon, Wesley 12 North Harris 46-01.50 42-08.50q 3
3 Hardy, James 10 Eastern High 44-04.00 40-04.00q 3
4 Kocsis, Dustyn 11 Brownstown C 42-05.00 40-00.00q 3
5 Brunner, Gavin 11 North Harris 37-04.00 39-03.00q 1
6 Jones, Dakota 10 Corydon Cent 39-11.00 39-00.00q 2
7 Kolb, Matthew 10 Charlestown 36-08.00 38-06.50q 1
8 Davenport, Colin 10 Charlestown 41-04.50 38-01.00q 3
9 Guthrie, Eli 11 Eastern High 37-11.50 37-10.50q 2
10 Russell, Blake 12 Scottsburg H 38-05.50 37-09.50 2
11 Henderson, Nick 11 Austin High School 38-06.50 37-07.00 2
12 Millick, Brayden 11 Brownstown C 40-04.50 37-03.00 3
13 Lawson, Blake 12 Corydon Cent 39-09.25 37-01.00 2
14 Craig, Ben 9 Scottsburg H 38-08.00 37-00.00 2
15 Eikleberry, Matt 10 Clarksville 34-01.00 34-06.50 1
16 Craig, Logan 9 Clarksville 35-00.00 33-07.50 1
17 Gibson, Jimmy 11 Salem High School 33-00.50 1
18 Galvan, Jose 12 Salem High School 32-05.00 32-02.50 1
Photo Finish Timing, LLC – Contractor License Hy-Tek’s MEET MANAGER 11:25 PM 5/13/2021 Page 9
2021 Boys Mid Southern Conference – 5/13/2021
Corydon Central High School
Results
Event 15 Boys Shot Put
=========================================================================
Name Year School Prelims Finals
=========================================================================
Finals
1 McIntosh, Konner 12 Austin High School 45-04.50 45-04.50
2 Harmon, Wesley 12 North Harris 42-08.50 42-08.50
3 Hardy, James 10 Eastern High 40-04.00 40-04.00
4 Kocsis, Dustyn 11 Brownstown C 40-00.00 40-00.00
5 Brunner, Gavin 11 North Harris 39-03.00 39-03.00
6 Jones, Dakota 10 Corydon Cent 39-00.00 39-00.00
7 Davenport, Colin 10 Charlestown 38-01.00 38-11.50
8 Kolb, Matthew 10 Charlestown 38-06.50 38-06.50
9 Guthrie, Eli 11 Eastern High 37-10.50 37-10.50
Event 16 Boys Pole Vault
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Woods, Sean 10 Corydon Cent 12-06.00 12-00.00
2 Wenning, Jacob 11 North Harris 12-00.00 11-06.00
3 Nease, Connor 11 Austin High School 11-00.00 11-00.00
4 Faith, Lukas 12 Corydon Cent 10-06.00 10-06.00
5 Browning, Tacoma 12 Scottsburg H 10-00.00 9-06.00
6 McDonald, Devin 10 Eastern High 8-06.00 9-00.00
7 Neace, Skyler 10 Scottsburg H 10-00.00 J9-00.00
8 Nease, Devin 9 Austin High School 8-00.00 8-06.00
9 Howard, Alex 10 Eastern High 8-00.00 8-00.00
10 Manwaring, James 11 North Harris 7-06.00 J8-00.00


TRACK & FIELD HEAD COACH DIRECTORY:

Austin Girls – Nelson Nease / nnease@aisinchemin.com

Austin Boys – Chris Fugate / chrisfug1970@gmail.com

Brownstown Girls & Boys – Maria Conklin / mconklin@btownccs.k12.in.us

Charlestown Girls – Jerry Doyle /  jdoyle@westclarkschools.com

Charlestown Boys – David Daniel / kimdaviddan@sbcglobal.net

Corydon Central Girls – Marcee LaHue /  lahuem@shcsc.k12.in.us

Corydon Central Boys – Brian Lahue / lahueb@shcsc.k12.in.us

Eastern Girls – Drue Prible / dprible@ewsc.k12.in.us

Eastern Boys – Mark Olesh / molesh@ewsc.k12.in.us

North Harrison Girls – Kelly Cooper / kcooper@nhcs.k12.in.us

North Harrison Boys – Jim Abel / jabel@nhcs.k12.in.us

Salem Girls – Roger Bundy / roger.bundy@kimball.com

Salem Boys – Josh Lewis / jlewis@salemschools.us

Scottsburg Girls – Patty Clancy / pclancy@scsd2.k12.in.us

Scottsburg Boys – Jeremy Zeigenbein / jzeigenbein@scsd2.k12.in.us

Silver Creek Girls – Sam Terrell / sterrell@scsc.school

Silver Creek Boys – Chuck Crowley / CHUCKV1976@yahoo.com

CLICK HERE FOR MSC TRACK ARCHIVED RECORDS

Leave a Reply